людям з порушенням зору

Глаукома

Глаукома - одне з найпоширеніших захворювань очей. Сьогодні у світі нараховується близько 70 млн. людей з таким діагнозом.

Прогнози фахівців, аж ніяк, не радують: кількість хворих на глаукому до 2020 року може збільшиться ще до 80 млн. Саме це захворювання займає 2 місце серед основних причин сліпоти.

У Центрі хірургії ока проф. Загурського пропонуються всі методи лікування глаукоми: медикаментозний, лазерний (лазерна іридектомія, лазерна трабекулопластика), хірургічний (СТЕК, та антиглаукомні операції з використанням фільтруючої системи Ex-press та дренажного клапану Ahmed), транссклеральна циклофотокоагуляція. 

Загальна інформація про хворобу

Глаукома – це хронічне прогресуюче захворювання зі змінами в диску зорового нерва, змінами периферичного зору (поля зору) та підвищенням внутрішньоочного тиску.

 • Зміни зорового нерву
 • На ранніх стадіях протікає безсимптомно
 • При відсутності лікування
 • Призводить до втрати зору

На ранніх стадіях захворювання залишається непоміченим, тому що всі процеси протікають безболісно: скарги відсутні. Фахівці нараховують близько 50 різних форм глаукоми. У більшості випадків, хвороба вражає обидва ока. Є вторинна і первинна глаукома, симптоми яких дещо відрізняються. 

CИМПТОМИ

 • Звуження поля зору
 • Тунельний зір
 • Розмитий зір
 • Головний біль

Глаукому, найчастіше, діагностують у людей у віці після 40 років і старше. Хвороба вражає спочатку одне око, але через деякий час симптоми проявляються і на другому. Глаукома розвивається при порушенні циркуляції рідини та кровопостачання в оці.

ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ГЛАУКОМИ

Спадковий фактор
Цукровий діабет
Артеріальна гіпертензія
Тривале лікування стероїдними препаратами

ДІАГНОСТИКА ГЛАУКОМИ

Важливо вчасно почати лікування захворювання, адже на перших стадіях симптоми і скарги відсутні. Тому своєчасне проведення повної діагностики має величезне значення. У Центрі хірургії ока проф. Загурського пацієнтам пропонують висококваліфіковане спеціалізоване обстеження!

ПАКЕТ ПОСЛУГ «ГЛАУКОМА» виконується в кілька етапів і включає наступні методи:

 • Визначення гостроти зору
 • Авторефкератометрія вимірювання параметрів ока
 • Гоніоскопія – це метод оцінки кута передньої камери
 • Cтереобіомікроскопія – огляд очного дна за допомогоющілинної лампи з використанням лінз Hruby, Volk
 • Пахіметрія - вимірювання товщини рогівки
 • Вимірювання очного тиску різними методами: пневмотонометрія на TOMEY, контурна тонометрія Рascal, апланаційна тонометрія Goldman; тонометрія iCare за міжнародними рекомендаціями вимірювання очного тиску.
 • Статична комп’ютерна периметрія – це метод вимірювання світлочутливості сітківки та визначення меж поля зору
 • Оптично-когерентна томографія сітківки - надає можливість оцінити диск зорового нерву, поміряти товщину нервових волокон

ЛІКУВАННЯ ГЛАУКОМИ

Після визначення форми глаукоми та стадії лікар в індивідуальному порядку призначає лікування. У Центрі проф. Загурського пропонуються всі сучасні методи лікування цього захворювання: медикаментозне лікування глаукоми народними засобами без попередньої консультації офтальмолога може мати негативні наслідки.

Лікування глаукоми без операції: медикаментозний метод

Медикаментозне лікування – постійне використання гіпотензивних очних крапель для зниження внутрішньоочного тиску, що дає змогу призупинити прогресування глаукоми. Тільки лікар-офтальмолог на огляді індивідуально для Вас може підібрати оптимальні лікарські препарати, які будуть ефективні при Вашому діагнозі.

УВАГА! Очні краплі закрапують ЩОДНЯ, без перерви, протягом усього життя!

Лазерні методи лікування глаукоми

При недостатній ефективності медикаментозного лікування лікар може рекомендувати Вам лазерні методи лікування (лазерна іридектомія, або селективна лазерна трабекулопластика). Цей метод застостосовується на ранніх стадіях хвороби, як додатковий метод лікування направлений на зниження внутрішньоочного тиску. Може призначатися окремо, або в доповненні до медикаментозного лікування. Лазерне лікування глаукоми абсолютно безболісне і проводиться в амбулаторних умовах Центру хірургії ока проф. Загурського.

Хірургічне лікування глаукоми

Коли використання гіпотензивних крапель та лазерної терапії не дає бажаного результату, необхідне хірургічне втручання. Найбільш ефективною на ранніх стадіях є проведення антиглаукомної операції – глибока синустробекулектомія. Якщо глаукома була діагностована своєчасно, то операція дозволить знизити внутрішньоочний тиск і відновити зорові функції. В інших випадках у Центрі хірургії ока професора Загурського виконуються найсучасніші антиглаукомні операції з використанням фільтруючої системи Ex-press та дренажного клапану Ahmed. Операції з імплантації клапанів є унікальними і дозволяють лікувати складні форми глаукоми.Таким чином досягається тривалий стійкий гіпотензивний ефект.

Tранссклеральна циклофотокоагуляція при глаукомі в Центрі хірургії ока проф. Загурського

Лазерна діодна циклофотокоагуляція – метод, що використовується при рефрактерній болючій глаукомі, коли інші методи вже не мають ефекту.

 

Якщо у вас діагностована глаукома, ви можете дізнатися вартість операції в розділі ціни на сайті. Отримати додаткову інформацію можна за телефоном (0332) 77 00 88, (096) 077 00 88

Не відкладайте лікування та записуйтеся на прийом до офтальмолога при появі перших симптомів.

КОРОТКОЗОРІСТЬ (МІОПІЯ)

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока. В такому випадку людина добре бачить зблизька. Однак, має поганий зір вдалечінь.

Катаракта

Одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії...

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет (ЦД) - одне з найпоширеніших захворювань сучасності. ЦД часто супроводжується серйозними ускладненнями, які, в свою чергу, призводять...