людям з порушенням зору

Катаракта

Одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії ока проф. Загурського, який працює вже більше 15 років, використовуються новітні методи для лікування катаракти.

Найсучаснішим вважається – факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією і займає всього 15 хвилин.

Які симптоми?

Катаракта – це захворювання очей, при якому кришталик втрачає свою прозорість з віком. Світлові промені не потрапляють в око і в результаті зір погіршується - людина починає бачити предмети розмито і нечітко. З часом хвороба починає прогресувати, тобто помутніння збільшуються. Якщо вчасно не почати лікування, то людина може втратити зір повністю.

 • Затуманення зору
 • Порушення кольоросприйняття
 • Погіршення зору в вечірній час
 • Труднощі при читанні дрібного шрифту
 • Потреби у частій зміні окулярів
 • Скарги на двоїння в очах

Слід пам`ятати, при швидкому прогресуванні помутніння, кришталик ока збільшується в розмірах і різко підвищується внутрішньоочний тиск, що незмінно супроводжується сильними болями в оці та може призвести до незворотньої втрати зору.

ФАКТОРИ РОЗВИТКУ КАТАРАКТИ

Головна причина появи катаракти в переважній більшості випадків - це старіння людського організму. Також виділяють:

Спадковий фактор
Наявність інших захворювань ока, травми ока
Тривале лікування деякими лікарськими засобами
Супутні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, захворювання нирок)

ДІАГНОСТИКА КАТАРАКТИ

Пацієнти з катарактою в Центрі хірургії ока проф. Загурського обов`язково проходять комплексну передопераційну діагностику з консультативним висновком лікаря - офтальмолога. Діагностика включає наступні діагностичні обстеження:

 • Визначення гостроти зору
 • Вимірювання очного тиску: - пневмотонометрія на Tomey, - контурна тонометрія Рascal, - апланаційна тонометрія Goldmann;
 • Стереобіомікроскопія – огляд очного дна за допомогою щілинної лампи з використанням лінз Hruby, Volk.
 • Визначення передньо-задньої вісі ока і заломлюючої здатності рогівки;
 • Вимірювання оптичної сили лінзи та прогноз моделі штучного кришталика

Для того щоб визначити точні параметри інтраокулярної лінзи (штучного кришталика), який буде імплантуватися в око під час операцій проводиться лазерна або ультразвукова біометрія. Повне діагностичне обстеження з використанням сучасного обладнання займає близько години. Всі процедури абсолютно безболісні для пацієнта, так як більшість тестів проводиться безконтактно. Краще якщо катаракта буде виявлена на ранній стадії, тому після 40 років потрібно обов`язково регулярно проходити профілактичне обстеження – 1 раз на рік. Це дозволить своєчасно діагностувати хворобу і прийняти рішення з хірургічного видалення катаракти.

Як лікувати?

У Центрі хірургії ока проф. Загурського використовують сучасну, найбільш безпечну і ефективну методику лікування катаракти - це безшовна факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика). За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, операція із заміни кришталика, якщо стан сітківки буде хорошим, дозволить відновити 100%-ий зір.

Переваги факоемульсифікації:

 • Хірургічне лікування катаракти
 • Ультразвукова безшовна факоемульсифікація катаракти
 • «Золотий» стандарт в офтальмології

Ця операція виконується амбулаторно, є цілком безпечною і вважається найменш травматичною. Після операції накладення швів не проводиться, у зв`язку з чим загоєння тканин відбувається максимально швидко, а зорові функції повністю відновлюються протягом доби. Через 1 міс можна повернутись до звичної роботи.

Факоемульсифікація не призводить до розвитку післяопераційного астигматизму. Ця методика дозволяє лікувати катаракту на будь-якій стадії - для проведення операції не потрібно чекати доки катаракта «дозріє» («перезріла» катаракта тільки ускладнює хід операції).

Як відбувається операційний день?

 • Всі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз, розмір якого не перевищує 2 мм
 • Операція триває всього 15 хвилин
 • Проводиться під місцевою анестезією з використанням високоточного ультразвукового устаткування
 • Індивідуальний підхід

Які лінзи використовуються в Центрі хірургії ока проф. Загурського?

У Центрі хірургії ока проф. Загурського для імплантації використовують тільки кращі сертифіковані в Україні моделі інтраокулярних лінз (ІОЛ) від відомих світових виробників США, Великобританії і Німеччини.

Власний банк штучних кришталиків в Центр хірургії ока проф. Загурського значно полегшує процес підбору, адже в наявності є ІОЛ різної діоптрійності. Їх імплантація в око відбувається за допомогою спеціального обладнання – інжекторної системи. Такі ІОЛ мають унікальну пам`ять форми і при введенні їх в капсульний мішок кришталика, що знаходяться в ньому стабільно і нікуди не зміщуються.

Для кожного пацієнта ІОЛ підбирається і розраховується індивідуально на передопераційному обстеженні.

Вартість операції залежить від вибору ІОЛ.

Лінзи / Корекція зору
Близька
відстань
Середня
відстань
Далека
відстань
Корекція
Астигматизму

МОНОФОКАЛЬНІ АСФЕРИЧНІ ІОЛ

- корегують відстань вдалечінь у пацієнтів без астигматизму

- пацієнти потребують окуляри для читання після операції

ТОРИЧНІ ІОЛ

- корегують відстань вдалечінь та астигматизму

- пацієнти потребують окуляри для читання після операції

МУЛЬТИФОКАЛЬНІ ІОЛ

- корегують зір вдалечінь, на середню та близькук відстань у пацієнтів без астигматизму

- пацієнту не потребує окуляри для читання після операції

МУЛЬТИФОКАЛЬНІ ТОРИЧНІ ІОЛ

- корегують зір вдалечінь, на середню, близьку відстань та астигматизм

- пацієнти не потребують окуляри для читання після операції

Глаукома

Глаукома - одне з найпоширеніших захворювань очей. Сьогодні у світі нараховується близько 70 млн. людей з таким діагнозом.

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет (ЦД) - одне з найпоширеніших захворювань сучасності. ЦД часто супроводжується серйозними ускладненнями, які, в свою чергу, призводять...

Інтравітреальне введення або інтравітреальні ін’єкції

Процедура введення лікарського препарату безпосередньо в простір задньої частини ока, що називається склоподібним тілом. Це дуже тонка робота, яку мож...