людям з порушенням зору

Інтравітреальне введення або інтравітреальні ін’єкції

Процедура введення лікарського препарату безпосередньо в простір задньої частини ока, що називається склоподібним тілом. Це дуже тонка робота, яку може проводити лише досвідчений офтальмолог. Інтравітреальне введення забезпечує високоефективну, цілеспрямовану медикаментозну терапію, максимізуючи терапевтичну доставку ліків у задню камеру ока.

У яких випадках проводиться інтравітреальне введення?

  • Дегенерація макули (іншими словами – жовтої плями), що провокує розлади центрального бачення
  • Набряк макули – набряк або потовщення макули, що негативно впливає на яксіть зору
  • Діабетична ретинопатія – ускладнення діабету, яке може спричинити виникнення нових, патологічних кровоносних судин у сітківці чи у задній камері ока
  • Увеїт – набряк та запалення в очному яблуці
  • Оклюзія вен сітківки – блокада вен, що несуть кров від сітківки до задньої камери ока
  • Ендофтальміт – запалення внутрішніх оболонок ока
  • Хоріоїдальна неоваскуляризація (у 90% випадків представлена як волога форма вікової макулодистрофії) – супутник багатьох хвороб сітківки, який також сприяє швидкому зниженню гостроти зору.

Вид та призначення інтравітреальних ін’єкцій

  • Препарати antiVEGF, які запобігають та зупиняють розростання патологічних судин
  • Стероїди, які зменшують запалення
  • Антибіотики, противірусні та протигрибкові препарати

Як проводяться інтравітреальні ін’єкції?

Інтравітреальне введення – це амбулаторна операція із місцевою анестезією очними краплями.

Ін’єкція проводиться дуже маленькою голкою у білу частину ока. Як правило, пацієнти відчувають під час введення препарату деякий тиск в оці.

Увесь процес займає від 10 до 15 хвилин. Одразу після інтравітреального введення, спеціаліст може перевірити внутрішньоочний тиск. Унаслідок інтраветріальної ін'єкції ВОТ може тимчасово піднятися. Але, за нормою, повертається до базових показників вже за кілька хвилин. У пацієнтів, в яких виявлена глаукома, стабілізація тиску після внутрішньоочного введення ліків відбувається більш повільно, і цей процес потрібно контролювати.

Як рекомендації після інтравітреального введення?

Зазвичай, ніяких обмежень, окрім дотримання гігієни ока після інтравітреальної ін’єкції, не існує.

Повинні насторожити такі симптоми:

  • Очні болі або дискомфорт
  • Підвищення ступені розмитості чи “плавучості” при погляді на об’єкти через день після ін’єкції
  • Надмірна чутливість до світла
  • Зниження зору

Інколи, після інтравітреального введення може з'явитися відчуття, ніби щось потрапило в око – це звичайна реакція. Для полегшення симптомів сухості та подразнення поверхні ока, рекомендовано застосовувати краплі для зволоження очей.

Через 2 тижні після ін'єкції Вам потрібно записатися до Вашого лікуючого лікаря на огляд. Терміни наступного візиту визначаються індивідуально.

Повторні інтравітреальні ін’єкції та регулярні офтальмологічні огляди зазвичай необхідні при діабетичному макулярному набряку, оклюзії вени сітківки, віковій макулярній дегенерації (ВМД).

Повторні інтравітреальні введення зазвичай безпечно переносяться протягом кількох років. Необхідність повторної ін'єкції визначається під час клінічного огляду, часто, із використанням таких методів діагностики як оптична корегентна томографія (ОКТ) та флуоресцентна ангіографія (ФА).

 

КОРОТКОЗОРІСТЬ (МІОПІЯ)

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока. В такому випадку людина добре бачить зблизька. Однак, має поганий зір вдалечінь.

Катаракта

Одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії...

Глаукома

Глаукома - одне з найпоширеніших захворювань очей. Сьогодні у світі нараховується близько 70 млн. людей з таким діагнозом.