людям з порушенням зору

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет (ЦД) - одне з найпоширеніших захворювань сучасності. ЦД часто супроводжується серйозними ускладненнями, які, в свою чергу, призводять до інвалідності, а то й смерті. У сучасному світі діабетична ретинопатія - одна з найпоширеніших причин сліпоти.

Це захворювання зустрічається у всіх групах населення: як у дітей, так і у літніх людей. Рання діагностика та своєчасне лікування - єдино вірний шлях запобігти появі патологічних змін, які можуть привести до повної втрати зору. Якщо ви шукайте хорошу офтальмологічну клініку в Україні, звертайтеся в Центр хірургії ока проф. Загурського. До ваших послуг ультрасучасне обладнання та новітні методики для проведення повного офтальмологічного обстеження та профілактичних процедур. Є відділення вітреоретинальной хірургії, де здійснюється лікування складних форм діабетичної ретинопатії.

Загальна інформація про хворобу

Діабетична ретинопатія - захворювання очей, яке виникає, як ускладнення при цукровому діабеті. Клінічна форма діабетичної ретинопатії залежить від компенсації цукрового діабету і тривалості захворювання (стажу).

 • Зміни судин сітківки
 • На ранніх стадіях протікає безсимптомно
 • Контроль діабету
 • Рання діагностика та вчасно розпочате лікування можуть запобігти передчасній втраті зору

ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ: Симптоми та стадії

Викривлення зору
Темні плями в центральній ділянці
Розмиття зору
Порушення кольоросприйняття
Двоїння в очах

Одним з найважливіших показників стану компенсації хворих на цукровий діабет є рівень глікованого гемоглобіну. Цей біохімічний показник відображає середній вміст цукру в крові за певний період (за 3 міс). Показник глікованого гемоглобіну - це маркер ризику розвитку ускладнень цукрового діабету.

У Центрі хірургії ока проф. Загурського використовується спеціальний аналізатор, який дозволяє швидко визначити рівень глікованого гемоглобіну, що має величезне значення для ефективного лікування діабетичної ретинопатії при цукровому діабеті. Час проведення тесту - 5 хвилин. Чим вище показник глікованого гемоглобіну, тим, відповідно, вище глікемія і ризик розвитку ускладнень цукрового діабету з боку очей. Офтальмологи встановили, що зниження рівня глікованого гемоглобіну на 10% допоможе знизити ризик розвитку діабетичної ретинопатії на 45%.

Ступінь тяжкості визначається також наявністю супутніх захворювань або патологій. Якщо у вас гіпертонічна хвороба і ви страждаєте на цукровий діабет, діагностичне обстеження в офтальмологічній клініці варто проходити регулярно.

ДІАБЕТИЧНА РЕТИНОПАТІЯ

Обов`язкова діагностика у лікаря-офтальмолога дозволить виявити захворювання на ранньому етапі, коли патологічні зміни не супроводжуються зниженням зорових функцій. Варто підкреслити, що багато пацієнтів звертаються за медичною допомогою з великим запізненням. Якщо лікування починається на пізніх стадіях діабетичної ретинопатії, існує високий ризик незворотньої втрати зору.

Пацієнтам з цукровим діабетом 1 раз на 6 місяців необхідно проводити комплексну високоспеціалізовану офтальмологічну діагностику

ПАКЕТ ПОСЛУГ "Цукровий діабет" включає наступні методи

 • Визначення гостроти зору
 • Авторефкератометрія - вимірювання параметрів ока
 • Гоніоскопія - це метод оцінки кута передньої камери Стереобіомікроскопія - огляд очного дна за допомогою щілинної лампиз використанням лінз Hruby, Volk
 • Пахіметрія - вимірювання товщини рогівки

Вимірювання очного тиску трьома різними методами:

 • пневмотонометрія на TOMEY, контурна тонометрія Рascal
 • апланаційна тонометрія Goldman
 • фотографування очного дна за допомогою фундус-камери в звичайному режимі і в режимі аутофлуоресценціі
 • оптично-когерентна томографія сітківки - надає можливість оцінити диск зорового нерву, поміряти товщину нервових волокон

КОРОТКОЗОРІСТЬ (МІОПІЯ)

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока. В такому випадку людина добре бачить зблизька. Однак, має поганий зір вдалечінь.

Катаракта

Одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії...

Глаукома

Глаукома - одне з найпоширеніших захворювань очей. Сьогодні у світі нараховується близько 70 млн. людей з таким діагнозом.