людям з порушенням зору

Цукровий діабет. Спростовуємо міфи

Лише доказова медицина

В усьому світі близько 200 млн. людей мають цю недугу. Щороку офіційна статистика хворих на цукровий діабет у кожній країні підвищується на 5-7%!

Сьогодні, хочемо звернути вашу увагу на це грізне захворювання і підвищити обізнаність у цій сфері.

З цукровим діабетом пов`язано багато міфів. Деякі з них ми, сьогодні, спростуємо:

МІФ: Діабет уражає тільки людей із зайвою масою тіла.
ПРАВДА: Справді, більшість випадків захворювання цукровим діабетом 2-го типу виявляють у людей, що мають надлишкову масу тіла або ожиріння. При цьому у дорослих з нормальною або навіть низькою масою тіла також може розвиватися цукровий діабет. Люди з цукровим діабетом 1 типу, як правило, мають нормальну вагу.

МІФ: Хворі на цукровий діабет рано чи пізно втрачають зір.
ПРАВДА: Втрата зору є наслідком ускладнення некомпенсованого цукрового діабету. Хворі, що контролюють рівень глюкози , глікованого гемоглобіну можуть уникнути цього ускладнення. Крім того, вчасна офтальмологічна діагностика з повноцінним оглядом очного дна за допомогою спеціальних лінз та вчасне проведення лазерної коагуляції сітківки при діабетичній ретинопатії є найефективнішим методом збереження зору.

МІФ: При крововиливах (гемофтальмі) у скловидне тіло ока, при цукровому діабеті, найбільш ефективні очні краплі - Калію Йод ( КІ 3%).
ПРАВДА: Препарат КІ 3% ніяк не впливає на розсмоктування крововиливів у оці. Цей препарат належить до переліку ліків з недоведеною ефективністю. У світових протоколах лікування - він відсутній! Найефективніше лікування крововиливів - вчасно проведена лазерна коагуляція, інтравітреальне введення анти-VEGF препаратів та рання вітректомія.

МІФ: Цукровий діабет – несерйозне захворювання.
ПРАВДА: Згідно із статистикою, цукровий діабет забирає більше життів, ніж рак грудей чи СНІД. Два з трьох хворих цукровим діабетом помирають від серцевого нападу чи інсульту. Цукровий діабет входить до трійки захворювань, що призводить до інвалідизації і зменшення тривалості життя.

МІФ: Хвороба не має симптомів, то ж запідозрити діабет - неможливо!
ПРАВДА: Підвищена спрага, прискорене сечовипускання в нічний час, сухість шкірних покривів, втрата ваги, судоми ніг, порушення зору, свербіж шкіри – це ті симптоми, якими не варто нехтувати. Якщо у Вас більшість відповідей "Так", - варто звернутися за консультацією до лікаря ендокринолога. Люди із цукровим діабетом повинні також хоча б раз на рік відвідувати лікаря-офтальмолога.
Симптоми ускладнень діабету з боку очей https://zagorski.com.ua/ua/diabetic-retinopathy/

МІФ:.Щоб контролювати діабет достатньо систематично вимірювати глюкозу крові.
ПРАВДА: Аналіз на глікований гемоглобін (HbA1c) – найефективніший методі діагностики і контролю цукрового діабету. Він показує, яка кількість глюкози в крові пацієнта у % накопичилась організмом протягом останніх 3 місяців. Нормальні показники до 5,8-6,2%.

 

Щодо цукру крові, усім людям рекомендовано вимірювати цей показник щодня за допомогою домашніх глюкометрів. Визначення індексу маси тіла, методи лікування і інші корисні поради!

Лікар-офтальмолог Ірина Ясарівна Кулієва

Корисні поради батькам, щоб зберегти зір у дітей!

На що варто звертати увагу, які симптоми можуть стати сигналом про те, що щось не так з зором і коли варто запланувати візит до лікаря-офтальмолога....

Дистанційна робота. Подбайте про зір.

Під час карантину все більше людей працюють дистанційно, залишаючись вдома. Засобами зв’язку із навколишнім світом в такому разі, окрім телевізора,...

Контактні лінзи – це хороший вибір для дітей?

Чи контактні лінзи безпечні для дітей?