людям з порушенням зору

Панретинальна лазерна коагуляція сітківки

Більш ніж тридцятирічний досвід використання лазерної фотокоагуляції доводить, що лазерна хірургія ока є найбільш ефективним методом у лікуванні діабетичної ретинопатії та попередженні сліпоти. Згідно рекомендацій ВООЗ, раннє виявлення та лікування за допомогою лазеру зупиняє прогресування діабетичної ретинопатії та дозволяє зберегти зір більш ніж у 80% випадків у хворих на цукровий діабет.

Лазерна фотокоагуляція (припікання) спрямована на припинення функціонування новостворених судин, що сприяють розвитку таких важких змін в органі зору, як крововиливи в склоподібне тіло, відшарування сітківки, вторинна глаукома.

При проведенні лазерної коагуляції, після закапування знеболюючих крапель на око встановлюється спеціальна контактна лінза. Хірург точно направляє лазерний промінь на ділянки очного дна, що вимагають лікування. Тривалість операції - від 15 до 40 хвилин.

Слід пам`ятати, що панретинальна лазерна коагуляція проводиться з профілактичною метою, щоб зберегти зір і попередити сліпоту. Це абсолютно безболісна процедура.

ДО
ПІСЛЯ

Очне дно до і після проведення лазеркоагуляціі сітківки

Для досягнення позитивного результату лікування пацієнту необхідно компенсувати вуглеводний і ліпідний обмін, контролювати рівень HbAc1 та артеріальний тиск, регулярно проходити офтальмологічне спеціалізоване обстеження «Цукровий діабет», а при прогресуванні хвороби - здійснювати додаткові етапи лазерної коагуляції.

УВАГА!

Профілактична лазерна коагуляція у 80% випадків ефективна на тих стадіях, коли скарги на зір відсутні.