людям з порушенням зору

Катаракта

Одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії ока проф. Загурського, який працює вже більше 15 років, використовуються новітні методи для лікування катаракти.

Найсучаснішим вважається – факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією і займає всього 15 хвилин.

Які симптоми?

Катаракта – це захворювання очей, при якому кришталик втрачає свою прозорість з віком. Світлові промені не потрапляють в око і в результаті зір погіршується - людина починає бачити предмети розмито і нечітко. З часом хвороба починає прогресувати, тобто помутніння збільшуються. Якщо вчасно не почати лікування, то людина може втратити зір повністю.

  • Затуманення зору
  • Порушення кольоросприйняття
  • Погіршення зору в вечірній час
  • Труднощі при читанні дрібного шрифту
  • Потреби у частій зміні окулярів
  • Скарги на двоїння в очах

Слід пам`ятати, при швидкому прогресуванні помутніння, кришталик ока збільшується в розмірах і різко підвищується внутрішньоочний тиск, що незмінно супроводжується сильними болями в оці та може призвести до незворотньої втрати зору.

ФАКТОРИ РОЗВИТКУ КАТАРАКТИ

Головна причина появи катаракти в переважній більшості випадків - це старіння людського організму. Також виділяють:

Спадковий фактор
Наявність інших захворювань ока, травми ока
Тривале лікування деякими лікарськими засобами
Супутні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, захворювання нирок)

ДІАГНОСТИКА КАТАРАКТИ

Пацієнти з катарактою в Центрі хірургії ока проф. Загурського обов`язково проходять комплексну передопераційну діагностику з консультативним висновком лікаря - офтальмолога. Діагностика включає наступні діагностичні обстеження:

  • Визначення гостроти зору
  • Вимірювання очного тиску: - пневмотонометрія на Tomey, - контурна тонометрія Рascal, - апланаційна тонометрія Goldmann; Тонометрія iCare за міжнародними рекомендаціями вимірювання очного тиску;
  • Стереобіомікроскопія – огляд очного дна за допомогою щілинної лампи з використанням лінз Hruby, Volk.
  • Визначення передньо-задньої вісі ока і заломлюючої здатності рогівки;
  • Вимірювання оптичної сили лінзи та прогноз моделі штучного кришталика

Для того щоб визначити точні параметри інтраокулярної лінзи (штучного кришталика), який буде імплантуватися в око під час операцій проводиться лазерна або ультразвукова біометрія. Повне діагностичне обстеження з використанням сучасного обладнання займає близько години. Всі процедури абсолютно безболісні для пацієнта, так як більшість тестів проводиться безконтактно. Краще якщо катаракта буде виявлена на ранній стадії, тому після 40 років потрібно обов`язково регулярно проходити профілактичне обстеження – 1 раз на рік. Це дозволить своєчасно діагностувати хворобу і прийняти рішення з хірургічного видалення катаракти.

Як лікувати?

У Центрі хірургії ока проф. Загурського використовують сучасну, найбільш безпечну і ефективну методику лікування катаракти - це безшовна факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика). За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, операція із заміни кришталика, якщо стан сітківки буде хорошим, дозволить відновити 100%-ий зір.

Переваги факоемульсифікації:

  • Хірургічне лікування катаракти
  • Ультразвукова безшовна факоемульсифікація катаракти
  • «Золотий» стандарт в офтальмології

Ця операція виконується амбулаторно, є цілком безпечною і вважається найменш травматичною. Після операції накладення швів не проводиться, у зв`язку з чим загоєння тканин відбувається максимально швидко, а зорові функції повністю відновлюються протягом доби. Через 1 міс можна повернутись до звичної роботи.

Факоемульсифікація не призводить до розвитку післяопераційного астигматизму. Ця методика дозволяє лікувати катаракту на будь-якій стадії - для проведення операції не потрібно чекати доки катаракта «дозріє» («перезріла» катаракта тільки ускладнює хід операції).

Як відбувається операційний день?

  • Всі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз, розмір якого не перевищує 2 мм
  • Операція триває всього 15 хвилин
  • Проводиться під місцевою анестезією з використанням високоточного ультразвукового устаткування
  • Індивідуальний підхід

ПРО ІОЛ (ШТУЧНІ КРИШТАЛИКИ).

ЯКІ Є І ЯК ОБРАТИ?

Необхідний розмір кришталика для кожного окремого пацієнта розраховується індивідуально за спеціальною математичною формулою. Завдання лікаря точно і вірно виконати вимірювання параметрів ока і ввести ці дані до спеціального приладу, який автоматично проведе обчислення оптичної сили ІОЛ.

 На даний момент існує дві основні групи штучних кришталиків:

МОНОФОКАЛЬНІ і МУЛЬТИФОКАЛЬНІ.

МОНОФОКАЛЬНІ КРИШТАЛИКИ (ІОЛ)

  • Монофокальні або моно-(одно)фокусні кришталики забезпечують чіткий зір тільки на якусь одну відстань. Наприклад, Ви потребуєте чіткого зору вдалину і на середні відстані, а ось для роботи на короткі дистанції згідні користуватися окулярами і це Вас не обтяжує – тоді це Ваш вибір.

МУЛЬТИФОКАЛЬНІ КРИШТАЛИКИ (ІОЛ)

  • Мультифокальні або мультифокусні штучні кришталики зробили переворот в хірургії катаракти. Окремий підвид - біфокальні трифокальні та мультифокальні кришталики для корекції астигматизму.

Окремий підвид штучних кришталиків - ТОРИЧНІ.

Справа в тому, що у досить великої кількості людей очі не ідеально круглі, а мають ті чи інші нерівності. Так як «горбинка» на носі або вроджена форма вуха. Ця нерівність оптичної системи очей називається - астигматизм. Після видалення природного кришталика, астигматизм може заважати отримати чіткий післяопераційний зір. Для такої групи пацієнтів були розроблені торичні моделі кришталиків ( є монофокальні і мультифокальні) з можливістю згладити цю нерівність, що значно підвищує якість зображення в пролікованому оці.

Звісно, усі моделі штучних кришталиків мають різний хімічний склад, елементи кріплення, будову і ступінь захисту сітківки. Кришталики виготовлені з найкращих матеріалів і мають ряд переваг: на сонці не дають світлових ореолів, при читанні букви не мають тіней, зображення чіткіше у всьому полі зору, а також при їх використанні значно рідше виникає помутніння задньої капсули кришталика ока (вторинна катаракта). Вибір елементів кріплення та вид штучного кришталика інколи хірург може змінювати під час операції. 

 У Центрі хірургії ока проф. Загурського для імплантації використовують тільки кращі сертифіковані в Україні моделі інтраокулярних лінз (ІОЛ) від відомих світових виробників США, Великобританії і Німеччини.

 Власний банк штучних кришталиків в Центр хірургії ока проф. Загурського значно полегшує процес підбору, адже в наявності є ІОЛ різної діоптрійності. Їх імплантація в око відбувається за допомогою спеціального обладнання – інжекторної системи. Такі ІОЛ мають унікальну пам`ять форми і при введенні їх в капсульний мішок кришталика, що знаходяться в ньому стабільно і нікуди не зміщуються.

 

Штучні кришталики застосовуються з медицині з 1948 року.

Центр хірургії ока професора Загурського має власну базу штучних кришталиків і співпрацює із провідними світовими виробниками ІОЛ. Усі моделі мають сертифікат відповідності від виробника.

ІОЛ імплантується в око раз і назавжди.

КОРОТКОЗОРІСТЬ (МІОПІЯ)

Короткозорість (міопія) – це варіант сильної оптичної системи ока. В такому випадку людина добре бачить зблизька. Однак, має поганий зір вдалечінь.

Глаукома

Глаукома - одне з найпоширеніших захворювань очей. Сьогодні у світі нараховується близько 70 млн. людей з таким діагнозом.

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет (ЦД) - одне з найпоширеніших захворювань сучасності. ЦД часто супроводжується серйозними ускладненнями, які, в свою чергу, призводять...