Луцьк, просп. П. Грушевського, 1

(0332) 77 00 88

+38 (096) 077 00 88

+38 (066) 077 00 88

+38 (093) 077 00 88

TUV

Захворювання

Відшарування сітківки


   ВІДШАРУВАННЯ СІТКІВКИ – це відходження шарів сітківки від судинної оболонки, втрата нею клітинних зв’язків з пігментним епітелієм. Нервові клітини, втративши джерело постачання, поступово відмирають. При цьому  наступають незворотні зміни: «палочки» та «колбочки», які знаходяться у сітківці гинуть і око втрачає можливість відновлення зору.
Це серйозне захворювання часто є причиною повної втрати зору та інвалідності.
 
 
   СИМПТОМИ та ОЗНАКИ відшарування сітківки:

1.    Поява сірої чи чорної «пелени» «завіси» або тіні, що заступає частину поля зору і не зникає при протирання чи морганні;
2.    Втрата периферичного або центрального поля зору;
3.    Раптова поява масивних «плаваючих» помутніть;
4.    Спотворення зображень (викривлення, деформація);
5.    Раптова втрата зору;
Іноді пацієнти відчувають часткове покращення зору після сну, пов’язане з тим, що сітківка про горизонтальному положенні тимчасово прилягає.

  
 
ПРИЧИНИ
відшарування сітківки:

-    Травма ока чи голови;
-    Міопія високого ступеня;
-    Відшарування скловидного тіла;
-    Поліферативна діабетична ретинопатія;
-    Дистрофія сітківки;
-    Запальні захворювання ока (увеїти, хоріоретиніти);
-    Пухлини ока;
-    Оперативні втручання ока;
-    Вроджені вади зору;
-    Важкі фізичні навантаження;
-    В поодиноких випадках -патологічний перебіг пологів;
   Відшаруванню сітківки сприяють загальні соматичні захворювання такі як діабет,  гіпертонічна хвороба, патологія нирок, ревматична хвороба серця, токсокароз, порушення обміну речовин.
 
ЛІКУВАННЯ ВІДШАРУВАННЯ СІТКІВКИ:


   Якщо у вас діагностували відшарування сітківки лікарі запропонують лазерне чи хірургічне втручання. Жодні інші методи лікування при відшаруванні сітківки неефективні і, на жаль, час діє проти вас.
   Хірургічна тактика обирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням причин, площі та тривалості відшарування сітківки, наявності супітніх захворювань.
   Головне завдання при оперативному втручанні відновити обмінні процеси між шарами сітківки та судинною оболонкою. Операції на сутківку ока ви можете зробити у нашій клініці якійсно та швидко за допомогою сучасних технологій.

 
 
 ЛАЗЕРНЕ ЛІКУВАННЯ

   Ефективне при –«німих» розривах чи отворах, які ще не викликали ніяких змін, але в майбутньому можуть бути загрозою відшарування.
З профілактичною метою панретинальну лазерну коагуляцію призначають при міопії високого ступеня, діабетичній ретинопатії, переферичних дегенераціях. Процедура триває 30-40хв і відбувається під місцевим знеболенням.

 
 
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ

   Оперативне лікування може здійснюватися кількома шляхами. Хірург може деформувати зовнішню оболонку ока – склеру – наближуючи її до розриву за допомогою екстрасклерального пломбування. Пришиваючи пломбу до склери, лікар виконує внутрішнє тампонування, наближає сітківку до пігментного епітелію та вводить газ в середину ока. Газ згодом природньо розсмоктується.
   При ускладнених випадках в середину ока вводиться силіконова олія, яку через деякий час наступним етапом необхідно буде вивести. Нарешті, хірург може усунути тракцію – натяг скловидного тіла, яке спричинило відшарування сітківки, і таким чином відновити її еластичність. Цей метод лікування називається вітректомією, або видалення скловидного тіла. Усі вищезазначені хірургічні підходи проводяться як окремо, так і в комбінації. Додатковими етапами лікування також можуть бути розсічення та видалення мембран, та евакуація рідини з-під сітківки.
Крім того, якщо у пацієнта є помутніння кришталика, лікар може запропонувати провести комбіноване втручання: операцію на сітківці і видалення катаракти з імплантацією ІОЛ одночасно.

 

Відшарування сітківки - невідкладний стан в офтальмології, що потребує негайного медичного втручання.


Пам’ятайте! Чим швидше проведено оперативне втручання,

 тим вищі шанси на покращення зорових функцій!

Відшарування сітківки ціни

Запис на прийом 0332 77 00 88, +38 (096) 0 77 00 88 +38 (093) 0 77 00 88 +38 (066) 0 77 00 88 Запис On-line

2013 © ТОВ ЦХО
Усі права застережено

Луцьк, пр. Грушевського, 1

Телефон: +0332 770088   |   zagorskij.lutsk@gmail.com
Ліцензія МОЗ України Серія АД № 063818 від 07 вересня 2012року. ТОВ "ЦХО"