Луцьк, просп. П. Грушевського, 1

(0332) 77 00 88

+38 (096) 077 00 88

TUV

Захворювання

Катаракта


Катаракта - одне з найпоширеніших захворювань ока. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.

У мережі клінік Центр хірургії ока проф. Загурського, який працює вже більше 15 років, використовуються новітні методи для лікування катаракти. Найсучаснішим вважається – факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика. Операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією і займає всього 15 хвилин.

Катаракта: симптоми

Катаракта – це захворювання очей, при якому кришталик втрачає свою прозорість з віком. Світлові промені не потрапляють в око і в результаті зір погіршується - людина починає бачити предмети розмито і нечітко. З часом хвороба починає прогресувати, тобто помутніння збільшуються. Якщо вчасно не почати лікування, то людина може втратити зір повністю.

Причини розвитку катаракти

Головна причина появи катаракти в переважній більшості випадків - це старіння людського організму. Також виділяють:

 • спадковий фактор,
 • наявність інших хвороб зорової системи (глаукома, короткозорість високого ступеня та ін.),
 • різні травми ока,
 • супутні захворювання організму (найчастіше це цукровий діабет, гіпертонічна хвороба або захворювання нирок ін.),
 • тривале лікування деякими лікарськими засобами.

Основними ознаками розвитку катаракти є:

 • затуманення зору;
 • періодична поява перед очима мерехтінь, штрихів, плям, смужок;
 • підвищення чутливість ока до яскравого світла;
 • труднощі при читанні дрібного шрифту, стає складно шити і робити іншу точну роботу;
 • скарги на двоїння в очах, спотворення видимих предметів, може спостерігатися погане сприйняття кольорів;
 • в проекції зіниці спостерігається жовтуватий або білий відтінок;
 • при швидкому прогресуванні помутніння, кришталик ока збільшується в розмірах і різко підвищується внутрішньоочний тиск, що незмінно супроводжується сильними болями в оці і може привести до незворотної втрати зору.


Діагностика катаракти

Пацієнти з катарактою в Центрі хірургії ока проф. Загурського обов`язково проходять комплексну передопераційну діагностику з консультативним заключенням лікаря-офтальмолога.

Діагностика включає кілька обов`язкових процедур:

 • визначення гостроти зору;
 • вимірювання очного тиску трьома різними методами: пневмотонометрія на Reichert,  контурна  тонометрія Рascal, та апланаційна  тонометрія Goldmann;
 • визначення пердньо-задньої вісі ока і заломлюючу здатність рогівки;
 • вимірювання розмірів кришталика та прогноз моделі штучного кришталика;
 • стереобіомікроскопія – огляд очного дна за допомогою щілинної лампи з використанням лінз Hruby, Volk.

Для того щоб визначити точні параметри інтраокулярної лінзи (штучного кришталика), який буде імплантуватися в око під час операцій проводиться лазерна або ультразвукова біометрія.

Повне діагностичне обстеження з використанням сучасного обладнання займає близько години. Всі процедури абсолютно безболісні для пацієнта, так як більшість тестів проводиться безконтактно. Краще якщо катаракта буде виявлена на ранній стадії, тому після 40 років потрібно обов`язково регулярно проходити профілактичне обстеження – 1 раз на рік. Це дозволить своєчасно діагностувати хворобу і прийняти рішення з хірургічного видалення катаракти.Лікування катаракти

У Центрі хірургії ока проф. Загурського використовують сучасну, найбільш безпечну і ефективну методику лікування катаракти - це безшовна факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, операція із заміни кришталика, якщо стан сітківки буде хорошим, дозволить відновити 100 %-ий зір.

Лікування катаракти: факоемульсифікація

Ультразвукова безшовна факоемульсифікація катаракти - вважається сьогодні "золотим" стандартом в офтальмології.

Ця операція виконується амбулаторно, є цілком безпечною і вважається найменш травматичною. Всі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз, розмір якого не перевищує 2 мм. Операція триває всього 15 хвилин і проводиться під місцевою анестезією з використанням високоточного ультразвукового устаткування. Факоемульсифікація не призводить до розвитку післяопераційного астигматизму. Немає необхідності накладення швів, що гарантує швидке анатомічне і функціональне відновлення очей і зводить до мінімуму небезпеку виникнення ускладнень.


Переваги факоемульсифікації:

 • На сьогоднішній день вона визнана найменш травматичною, так як всі маніпуляції виконуються через мікророзріз (до 2 мм).
 • Після операції накладення швів не проводиться, у зв`язку з чим загоєння тканин відбувається максимально швидко, а зорові функції повністю відновлюються протягом доби. Через 1 міс можна повернутись до звичної роботи.
 • Ця методика дозволяє лікувати катаракту на будь-якій стадії - для проведення операції не потрібно чекати доки катаракта «дозріє» («перезріла» катаракта тільки ускладнює хід операції).
 • Факоемульсифікація катаракти проводиться амбулаторно - пацієнт в той же день йде додому.

Які лінзи використовуються в Центрі хірургії ока проф. Загурського?

У Центрі хірургії ока проф. Загурського для імплантації використовують тільки кращі сертифіковані в Україні моделі інтраокулярних лінз (ІОЛ) від відомих світових виробників США, Великобританії і Німеччини. Власний банк штучних кришталиків в Центр хірургії ока проф. Загурського значно полегшує процес підбору, адже в наявності є ІОЛ різної діоптрійності. Їх імплантація в око відбувається за допомогою спеціального обладнання – інжекторної системи. Такі ІОЛ мають унікальну пам`ять форми і при введенні їх в капсульний мішок кришталика, що знаходяться в ньому стабільно і нікуди не зміщуються. Для кожного пацієнта ІОЛ підбирається і розраховується індивідуально на передопераційному обстеженні. Вартість операції залежить від вибору ІОЛ.

 

Катаракта ціни

Запис на прийом 0332 77 00 88, +38 (096) 0 77 00 88 Запис On-line

2013 © ТОВ ЦХО
Усі права застережено

Луцьк, пр. Грушевського, 1

Телефон: +0332 770088   |   zagorskij.lutsk@gmail.com
Ліцензія МОЗ України Серія АД № 063818 від 07 вересня 2012року. ТОВ "ЦХО"