Луцьк, просп. П. Грушевського, 1

(0332) 77 00 88

+38 (096) 077 00 88

TUV

Відділення

Пластична хірургія


Око – унікальний орган, що забезпечує зв’язок із зовнішнім світом. Водночас наші очі – це те, на що, передусім, звертають увагу оточуючі. Адже відомо: очі – дзеркало душі. Тому закономірно, що людям важливо не тільки добре бачити, але й мати гарний вигляд очей. Краса і здоров’я очей тісно пов’язані між собою. Вирішити естетичні й офтальмологічні проблеми одночасно дає можливість окулопластика. Що це таке і в яких випадках може зарадити, розповідає окулопластичний хірург Центру хірургії ока професора Загурського - Ірина КУЛІЄВА-ЯЦКІВ. 

  – Що таке окулопластична хірургія?
– Окулопластична хірургія – це загальний термін, що включає різноманітні хірургічні процедури на повіках, слізних шляхах, орбіті та ділянці обличчя навколо очей. Крім того, до окулопластики належить спектр хірургічних втручань з метою очного протезування. Усі ці процедури мають на меті покращити функціонування очей, підвищити якість зорових функцій, а також поліпшити зовнішній вигляд очей. Словом, окулопластика перебуває на межі офтальмології та естетичної хірургії. До речі, за кількістю хірургічних пластичних процедур перше місце у світі посідають саме окулопластичні.  

– В яких випадках показані окулопластичні втручання?
– Окулопластика знайшла широке застосування як для корекції естетичних недоліків очей, так і для лікування  серйозних захворювань:  видалення новоутворів повік з наступною реконструкцією, виправлення косоокості, очних симптомів тиреотоксикозу (стану, спричиненого підвищенням рівня гормонів щитоподібної залози). Операції на повіках допомагають виправити аномальне положення повік (заворот, виворіт, птоз-опущення), попередити втрату очного яблука внаслідок параліча лицьового нерва). 

До окулопластичних операцій вдаються при порушеннях функцій слізних каналів (для усунення сльозотечі та запалень, полегшення  симптомів сухості ока). 
Естетичний напрямок окулопластичної хірургії – пластичні операції на повіках (видалення зайвої шкіри нижньої і верхньої повіки, усунення «мішків» навколо очей), ліфтинг (підтяжка) брів. 
Окрім цього, нехірургічні окулопластичні процедури, наприклад, реювінація (омолодження) за допомогою спеціальних препаратів-філерів є достатньо ефективними, малоінвазивними та безболісними. 
Реконструктивні операції на обличчі при пошкодженні кісток також потребують участі окулопластичного хірурга. 

 – Хто може займатися окулопластичною хірургією?
– Окулопластичною хірургією займається хірург-офтальмолог, який пройшов спеціальний теоретичний та практичний курс хірургічного лікування аномалій повік, слізних шляхів та орбіти. Пластикою повік має право займатися і пластичний хірург. Для щадного виконання таких операцій необхідно володіти мікрохірургічними техніками та знаннями не тільки косметичної анатомії. Досконало око як орган знає тільки офтальмолог. Тому, вочевидь, краще окулопластичні процедури довірити досвідченому офтальмологу.

- На що здатна окулопластика?

Операції на повіках
Виконуються у зв’язку із захворюваннями (заворот і виворіт повік, птоз, травматичні дефекти) або з естетичною і омолоджувальною метою. Усе більш затребуваною стає блефаропластика, яка дозволяє усунути вікові зміни повік і надати їм молодшого вигляду. Слід зазначити, що перед виконанням такої процедури необхідно пройти повне обстеження у лікаря-офтальмолога.

 

Операції для усунення косоокості

Найчастіше зустрічається розбіжна і збіжна косина, рідше – з вертикальним компонентом. Операції можуть виконуватися не тільки в дитячому, а й у дорослому віці. Втручання з приводу косоокості в руках досвідченого хірурга мають хороший прогноз. 

Операції на слізних органах
Найчастіше виконуються з приводу порушення відтоку сльози по носослізному каналу. Пацієнти страждають через сльозотечі і часті запальні захворювання очей. Порушення прохідності носослізного каналу може бути пов’язане з патологією слізних точок, самого каналу або змінами в порожнині носа. У деяких випадках причиною захворювання є вроджені дефекти, іноді – інфекції або травми. 

Операції в ділянці орбіти
Втручання в порожнині та на кісткових стінках орбіти проводяться найчастіше через травматичні зміни. Отримані травми можуть призводити до деформацій стінок орбіти, які нерідко не вдається виявити відразу через набряк тканин і недостатньо глибоке обстеження в екстреній ситуації. Згодом пацієнти помічають двоїння або з’являється асиметрія в положенні очних яблук. 

Операції по підготовці до протезування ока
При неможливості зберегти око як орган та наявності показів проводяться операції по видаленню очного яблука (енуклеація або евісцерація) з наступним протезуванням. Показами для видалення очного яблука є травми, хронічні запальні захворювання, які становлять загрозу для здорового ока, новоутвори, болі, які погіршують якість життя.
 
Запис на прийом 0332 77 00 88, +38 (096) 0 77 00 88 Запис On-line

2013 © ТОВ ЦХО
Усі права застережено

Луцьк, пр. Грушевського, 1

Телефон: +0332 770088   |   zagorskij.lutsk@gmail.com
Ліцензія МОЗ України Серія АД № 063818 від 07 вересня 2012року. ТОВ "ЦХО"