людям з порушенням зору

Прорив у лікуванні рогівки

Першій людині у світі здійснили трансплантацію рогівки, вирощеної з перепрограмованих стовбурових клітин (iPS).

40-річну пацієнтку було прооперовано командою фахівців університету Осака (Японія).

Лікуючий лікар жінки офтальмолог  Коджі Нішида розповів, що хвороба загрожувала повною втратою зору і довго чекати можливості не було. Стовбурові клітини(iPS) було вирощено шляхом перепрограмування клітин шкіри дорослого донора в ембріональні, з яких вони трансформувалися в інший тип клітин, а саме - в клітини рогівки.

Наразі зір жінки покращився, рогівка прозора, прогнози хороші.

Зі слів Коджі Нішиди, людей, які потребують пересадки рогівки, лікують зазвичай методом пересадки тканин рогівки від померлих донорів. Але в Японії існує довгий список очікування.

Японія є першою країною у світі, де дозволено клінічне використання стовбурових клітин в офтальмологічній галузі. Біолог, який займається вивченням стовбурових клітин Шінья Яманака з Кіотського університету отримав Нобелівську премію за свою роботу. Клітини iPS японські медики також використовують для лікування травм спинного мозку, хвороби Паркінсона та інших захворювань очей.

Японське міністерство охорони здоров'я дало дозвіл доктору Нішиді на проведення процедури трансплантації стовбурових клітин ще чотирьом особам. Він сподівається запровадити цю процедуру в клініці через 5 років.

 

Джерело: https://www.nature.com/

Чому катаракта позбавляє повноцінного життя?

Погіршення зору при катаракті – це не лише медична проблема, але й питання соціального характеру. Разом зі зниженням зору змінюється якість життя паці...

Задля Вашої безпеки

Аби Ви почувалися в повній безпеці, ми постійно впроваджуємо додаткові заходи та застосовуємо новітні пристрої.⠀...

Подарункові сертифікати

Подарункові сертифікати на комплексну та VIP діагностику зору у Центрі хірургії ока професора Загурського уже в продажу!...