людям з порушенням зору

ІІI Міжнародна медична студія. Цукровий діабет

Лікування пацієнтів із цукровим діабетом стало ключовим питанням третьої Міжнародної медичної студії, яка відбулася минулими вихідними у Центрі хірургії ока професора Загурського.

У стінах закладу зібралося більше 20 лікарів-ендокринологів, сімейних лікарів, офтальмологів міських, районних і обласних лікарень Волинської і Рівненської областей.

У своїй відеопрезентації, лікар ендокринолог Центру хірургії ока проф. Загурського – Людмила Коренюк, наголосила, що до 2030 року науковці прогнозують  епідемію цукрового діабету у світі. На таку невтішну статистику впливає те, що більшість людей не контролюють показників цукру в крові і не підозрюють, що хворіють діабетом.

Ця недуга займає перше місце серед причин часткової і повної втрати зору.  Людмила Гнатівна зупинилась на індивідуальному  підході до кожного пацієнта, адже, як свідчить практика, варіанти розвитку подій при однаковому діагнозі і лікуванні у хворих абсолютно різна. Турбує й те, що більше як 30 відсотків хворих зовсім не виконують рекомендацій лікаря, ще стільки ж виконують лише частину призначень ендокринолога, що призводить до незворотного процесу для організму, а це найчастіше: ампутація кінцівок, ниркова недостатність, розвиток серцево-судинних захворювань і повна втрата зорових функцій. 

Офіційно, на Волині зареєстровано більше 18 500 діабетиків, майже 3 000 з них – мають важку форму діабетичної ангіоретинопатії (ураження судин сітківки і зорового нерву характерне для діабету I-го та  II-го типу).  Про це та інші ускладнення з боку очей розповіла присутнім лікар-офтальмолог Центру хірургії ока проф. Загурського – Ірина Кулієва. Сліпоті можна запобігти лише завдяки ранньому виявленню діабетичної ретинопатії, контролю компенсації глікемії і своєчасному проведенні панретинальної лазерної коагуляції. Запорукою успіху є тісна співпраця офтальмолога, ендокринолога і судинного хірурга. 

Ефективність лікування, яке проводять у Центру хірургії ока проф. Загурського, підтверджують клінічні випадки. Окремими з них поділилася у відеопрезентації головний лікар клініки - Тетяна Єремеєва. Присутні мали можливість побачити фрагменти хірургічного лікування діабетичної катаракти, неоваскулярної глаукоми, вітреоретинальних операцій.

Учасники «Другої Медичної студії» ознайомились із сучасними методами лікування, обмінялись досвідом, поповнили професійні знання і навички сучасними тенденціями у медичній галузі. По завершенню заходу усім бажаючим було проведено вимірювання внутрішньоочного тиску.

Запрошуємо активних до співпраці лікарів, 
тих що бажають «йти в ногу з часом» та прагнуть вдосконалення, 
на майбутні інформаційні заходи у Центрі хірургії ока проф. Загурського!

Для участі, відправляйте ваші заявки з контактними даними на електронну пошту клініки:
zagorskij.lutsk@gmail.com, або записуйтесь за тел. (0332)770088.

VI Міжнародна медична студія

Шоста Міжнародна медична студія для лікарів, яку котрий рік поспіль організовує Центр хірургії ока професора Загурського, в черговий раз зібрала у сво...

V Міжнародна медична студія

V Міжнародна медична студія, яку вкотре організував і провів Центр хірургії ока професора Загурського, зібрала понад 30 лікарів-офтальмологів Волинськ...

IV Міжнародна медична студія

"Міжнародна медична студія" для лікарів-офтальмологів, яку організовує Центр хірургії ока професора Загурського вже четвертий рік поспіль, набула неаб...