людям з порушенням зору

З турботою про майбутню маму

Вагітність - це особливий стан жінки, під час якого вона відчуває не лише величезну радість від очікування малюка, але й велику відповідальність за здоров’я вже двох. Адже в період вагітності в її організмі закладається основа здоров’я майбутньої дитини.

Від того, чи жінка дотримується певних правил, професійних рекомендацій, – безпосередньо залежить її здоров’я та багато в чому – перебіг вагітності й самопочуття майбутньої дитини.

У період очікування малюка всім жінкам рекомендується пройти ряд обов’язкових досліджень та аналізів. Серед лікарів-спеціалістів, в яких повинна обстежитись вагітна жінка, обов’язково є офтальмолог. Майбутня мама повинна проконсультуватись в окуліста не менше 2 разів: на початку вагітності (10-12 тиждень) та перед пологами (38-40 тиждень).

Жінка проходить всебічне обстеження, щоб з’ясувати, чи належить вона до групи ризику перинатальної патології. Слід зауважити, що детальний спеціалізований огляд офтальмолога показаний не лише вагітним, в яких є проблеми із зором. Під особливою увагою перебувають жінки з супутньою патологією: цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, хронічні захворювання нирок, онкопатологія тощо. При таких станах огляд офтальмолога складається за індивідуальним графіком.

Якщо у вас є проблеми з зором

При середньому та високому ступені короткозорості сітківка стоншується та розтягується. В зв’язку з цим, збільшується ризик розриву та відшарування сітківки, яке потребує складного оперативного лікування, а при несвоєчасному зверненні загрожує сліпотою. В таких випадках вчасно проведена лазерна фотокоагуляція сітківки попереджує розвиток таких грізних ускладнень .

СЛІД ПАМ`ЯТАТИ: зміни на очному дні, дистрофія сітківки, патологія скловидного тіла чи судинної системи ока може бути виявлена і у пацієнток, які ніколи не скаржились на зір, тому дуже важливим є ретельний огляд очного дна з розширеною зіницею під великим збільшенням (на спеціалізованій фундус-камері) всім вагітним жінкам.

З турботою про майбутніх мам, у Центрі хірургії ока професора Загурського створено спеціалізовану програму обстеження: Передпологова офтальмологічна діагностика.

Вона включає в себе цілий комплекс важливих обстежень органа зору, а саме:

  • Візометрія – комп`ютерне визначення гостроти зору на близькі та далекі відстані;
  • Кольоротести – більше 10 видів тестів для дослідження оптичної системи ока, визначення індивідуальної корекції зору;
  • Комплекс тестів на визначення синдрому «сухого ока» (з тестами Schirmer та Norman);
  • Тест із решіткою Амслера – аналіз макулярної ділянки;
  • Авторефкератометрія – комп`ютеризоване визначення параметрів (розмірів) ока;
  • Вимірювання внутрішньоочного тиску трьома різними методами: безконтактною тонометрією струменем повітря на апараті Reichert (Корея), апланаційна тонометрія Goldmann (Німеччина) та Pascal (Швейцарія);
  • Біомікроскопію на щілинній лампі з оглядом очного дна з використанням офтальмологічних лінз Hruby, Ocular, Volk, що дає можливість зробити детальний огляд структур сітківки, визначити периферичні дегенерації та візуалізувати наявність чи відсутність розривів сітківки;
  • Фото- та відеореєстрацію очного дна на фундус-камері VISUCAM NM/FA від Carl Zeiss (два ока);
  • Консультативний висновок офтальмолога з рекомендаціями.

Передпологова офтальмологічна діагностика – це ретельно підібраний комплекс офтальмологічних досліджень, що є частиною дбайливого ставлення до вагітної жінки. Адже найкращий спосіб уникнути проблем – це попередити їх!

Пройдіть щасливий період вашого життя разом з професіоналами Центру хірургії ока професора Загурського.

Лікар-офтальмолог Надія Володимирівна Бачинська

Дистанційна робота. Подбайте про зір.

Під час карантину все більше людей працюють дистанційно, залишаючись вдома. Засобами зв’язку із навколишнім світом в такому разі, окрім телевізора,...

Цукровий діабет. Спростовуємо міфи

Лише доказова медицина

Контактні лінзи – це хороший вибір для дітей?

Чи контактні лінзи безпечні для дітей?