людям з порушенням зору

Лікування глаукоми: 6 кроків до успіху

Разом із Центром хірургії ока професора Загурського

За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я понад 12 мільйонів людей втратили зір внаслідок глаукоми. Ця недуга на 2 місці серед причин інвалідності по зору. Як мінімум, ще стільки ж пацієнтів не знають, що хворі на глаукому та продовжують повільно і непомітно втрачати зір.

Аби змінити статистику на краще і зменшити число тих, хто втратив зір внаслідок глаукоми пропонуємо 6 кроків, які стануть запорукою збереження зору при глаукомі:

1. Вчасна високоспеціалізована діагностика та правильний діагноз є першим кроком до збереження зору.

Пакет послуг «Глаукома» - це комплекс високоспеціалізованих обстежень, що відображає повну картину захворювання і дозволяє правильно поставити діагноз, включає в себе:

  • Вимірювання очного тиску трьома різними методами: пневмотонометрія на Reichert, контурна тонометрія Рascal, та апланаційна тонометрія Goldmann.
  • Статична комп’ютерна периметрія – це метод вимірювання світлочутливості сітківки та визначення меж поля зору.
  • Оптично-когерентна томографія сітківки надає можливість оцінити диск зорового нерву,поміряти товщину нервових волоко.
  • Гоніоскопія – це метод оцінки кута передньої камери.
  • Огляд очного дна з використанням лінз Hruby, Ocular, Volk.

Тільки таким чином можна поставити точний діагноз і призначити коректне лікування.

2. Медикаментозне лікування – постійне використання гіпотензивних очних крапель для зниження внутрішньоочного тиску дає змогу призупинити прогресування глаукоми.

УВАГА! Очні краплі закапують щодня, без перерви, протягом усього життя!

3. Контрольні обстеження:

1 раз на 3 міс – вимірювання внутрішньоочного тиску методом Goldmann та Рascal,
1 раз на 6 міс – проведення статичної комп’ютерної периметрії,
1 раз на 6 міс – проведення оптично-когерентної томографії дисків зорових нервів.

Всі дані зберігаються в комп’ютерній базі клініки, що дає змогу лікарю оцінити в динаміці ефективність призначеного лікування, порівнювати дані попередніх досліджень ,визначати коефіцієнт прогресування , а також попередити та вчасно зупинити негативні зміни.

4. Лазерне лікування - проведення лазерної іридектомії. Метод, направлений на зниження внутрішньоочного тиску. Може призначатися окремо, або в доповненні до медикаментозного лікування.

5. Хірургічне лікування - створення додаткового відтоку рідини з ока за допомогою СТЕК – глибока синустробекулектомія, або застосування спеціальних клапанів для прогнозованої фільтрації та тривалого гіпотензивного ефекту. У Центрі хірургії ока професора Загурського виконуєтються найсучасніші антиглаукомні операції з використанням фільтруючої системи Ex-press та дренажного клапану Ahmed. Операції з імплантації клапанів є унікальними і дозволяють лікувати складні форми глаукоми.

6. Лазерна діоїдна циклофотокоагуляція – метод, що використовується при рефрактерній болючій глаукомі, коли інші методи вже не мають ефекту.

Пам`ятайте, контролювати глаукому – значить вберегти зір!

Головний лікар-офтальмолог Тетяна Вікторівна Єремеєва

Дистанційна робота. Подбайте про зір.

Під час карантину все більше людей працюють дистанційно, залишаючись вдома. Засобами зв’язку із навколишнім світом в такому разі, окрім телевізора,...

Цукровий діабет. Спростовуємо міфи

Лише доказова медицина

Контактні лінзи – це хороший вибір для дітей?

Чи контактні лінзи безпечні для дітей?