людям з порушенням зору

Контактні лінзи – це хороший вибір для дітей?

Чи контактні лінзи безпечні для дітей?

Батьки часто задають це питання офтальмологам, коли діти починають проявляти зацікавленість в носінні контактних лінз. Але зрілість дитини і уміння відповідально користуватися контактними лінзами важливіші за її вік.

У якому віці діти можуть почати носити контактні лінзи?

Фізично, очі дитини можуть сприймати контактні лінзи в дуже молодому віці. Навіть деяким немовлятам ставлять контактні лінзи у зв`язку з вродженою катарактою або іншими захворюваннями очей, наявними з народження.

Якщо ви думаєте придбати контактні лінзи для вашої дитини, зверніть увагу на те, як ваша дитина виконує інші обов`язки.

Чи має вона звичку доглядати за своїм тілом, підтримувати чистоту в своїй кімнаті, як вона виконує буденну роботу вдома? Якщо діти потребують частих нагадувань, щоб тримати речі в чистоті і слідкувати за власною гігієною, вони можуть бути не готові до носіння та догляду за контактними лінзами.

Але якщо вони добре справляються з такими обов`язками, то без проблем можуть користуватися лінзами. Згідно з дослідженням, у 90% дітей віком від 8 до 11 років не має проблем із накладенням лінз самостійно, без допомоги батьків.

Чи є ризик пошкодити очі дитини чи занести інфекцію при користуванні контактними лінзами?

Молодші діти часто слідують настановам щодо носіння контактних лінз краще, ніж підлітки і дорослі, тому вони мають менше проблем, спричинених надмірним користуванням лінзами або неправильним використанням розчинів для догляду за контактними лінзами.

Також існує мала ймовірність «сухих» очей у дітей - стану, який у дорослих може викликати проблеми у користуванні контактними лінзами. Крім того, майте на увазі, що перехід дитини від окулярів до контактних лінз не є постійним рішенням. Якщо ваша дитина погано адаптується, або не може привчитись до відповідальності щодо носіння лінз та догляду за ними, ви завжди може повернутися до окулярів. Контактні лінзи завжди можна пізніше спробувати ще раз.

Якщо дитина активна і займається спортом, чи підходять їй контактні лінзи?

Для дітей, які є активними у спорті, контактні лінзи мають ряд переваг порівняно з окулярами. Якщо ваша дитина носить окуляри - навіть якщо вони мають ударостійкі полікарбонатні лінзи – ви, все-одно, повинні остерігатися зламаної оправи, що може призвести до травми очей. А лінзи для спортивних або захисних окулярів можуть іноді запотівати під час змагань, впливаючи на зір і поведінку дитини.

Спортивні контактні лінзи усувають ці проблеми і забезпечують інші переваги, у тому числі безперешкодний вид на ігрове поле для кращого периферійного зору, що дозволяє вашій дитині швидше реагувати на інших гравців і такі об`єкти, як футбольний або бейсбольний м`яч, що наближається збоку. Контактні лінзи також залишаються стабільними на очах вашої дитини під час бігу. Багато контактних лінз, мають кращу оптику, ніж окуляри. Це призводить до чіткішого бачення, що може навіть поліпшити спортивні результати.

Контактні лінзи і формування самооцінки особистості

Багато дітей соромляться носити окуляри або їм просто не подобається, як вони в них виглядають. Носіння контактних лінз часто може поліпшити ставлення дітей до своєї зовнішності та посприяти більшій впевненості в собі. Дослідження проведені компанією Vistakon показали, що з числа дітей віком 8-12 років понад 70% надають перевагу контактним лінзам, ніж окулярам.

Дитячий лікар-офтальмолог Тетяна Іванівна Мельник

Цукровий діабет. Спростовуємо міфи

Лише доказова медицина

Не дайте катаракті затуманити Ваш зір

Про одне із найпоширеніших захворювань ока, яке відбирає у людей зір наговорено і написано чимало. Колись цієї хвороби боялися, адже вважали, що вилік...

Старіння сітківки

Щоденні черги до кабінетів лікарів-офтальмологів свідчать про те, що все менше людей можуть похвалитися хорошим зором. Більш як 30 відсотків людей піс...