people with visual impairment

Не дайте катаракті затуманити Ваш зір

Про одне із найпоширеніших захворювань ока, яке відбирає у людей зір наговорено і написано чимало. Колись цієї хвороби боялися, адже вважали, що вилікуватись неможливо.

Сучасна медицина пропонує новий ефективний і безболісний метод лікування, а головне люди стають «зрячими» одразу після операції. Мова йде про КАТАРАКТУ.

Сьогодні пропоную ще раз обговорити ті питання, які лікарям- офтальмологам доводиться чути найчастіше:

Кажуть, що при катаракті кришталик втрачає свою прозорість. Чому так відбувається?

При катаракті зір погіршується поступово. Іноді пацієнти розповідають, що дивляться наче через запітніле скло чи плівку. Вікове помутніння кришталика (катаракта) - це природній процес старіння організму (так як сиве волосся) різниця тільки в тому коли це станеться. Якщо людина почала погано бачити в темну пору доби, з`явилися темні плями перед очима, можна запідозрити катаракту.

- Що таке кришталик і які його функції?

Кришталик - це власна лінза ока людини, яка заломлює світло. Він на 65 відсотків складається з води, решта – неорганічні сполуки (калій, кальцій, фосфор), вітаміни, ферменти. З віком склад кришталика змінюється, і він ущільнюється та мутніє.

- Як відбувається діагностика катаракти?

На жаль, багато пацієнтів звертають увагу на здоров`я своїх очей тільки тоді, коли зір починає турбувати. Випадки коли у людини розвивається катаракта, а її сприймають за вікові проблеми, які можна вирішити за допомогою окулярів, на жаль, не рідкість. В ході офтальмологічної діагностики спеціаліст визначає гостроту зору, внутрішньоочний тиск, оглядає під мікроскопом ступінь змутніння кришталика і очне дно.

 

Комплексне обстеження дозволяє не тільки діагностувати катаракту, а й розрахувати параметри штучного кришталика, що буде імплантовано. Саме від правильного розрахунку кришталика залежить результат операції.

Чи є протипокази до операції з приводу катаракти?

Факоемульсифікація катаракти – це малоінвазивне втручання, тобто малотравматичне. Операція здійснюється не через розріз, а через прокол у 1.8 - 2.0 мм., і пацієнт не потребує госпіталізації у стаціонар. Такі втручання називають «операцією одного дня».

Що варто знати про штучні кришталики і як обрати?

Вміння хірурга і вибір інтраокулярної лінзи – основні параметри від яких залежить результат операції. Сучасні кришталики володіють унікальною пам`яттю форми, що дає можливість імплантувати його через маленький розріз. Ще один важливий момент: в око кришталик потрапляє через спеціальний інжектор, тобто одразу з упаковки і не має прямого контакту з руками хірурга.

Найсучаснішими вважаються кришталики нового покоління – це так звані мультифокальні лінзи. Це інтраокулярні лінзи, що корегують зір одночасно і на далеку і на близьку відстань. Пацієнт після операції вже не потребує додаткових окулярів для читання. Наша клініка спеціалізується з імплантації складних кришталиків. Ми маємо великий досвід у цьому напрямку.

Багато людей вважають, що одразу оперувати катаракту після встановлення діагнозу не варто, треба чекати коли вона «дозріє». Чи правильно це?

Ні, чекати не варто. Чим раніше хворого прооперують, тим кращий результат. Натомість «зріла» катаракта може тільки збільшити час операції та ускладнити її хід.
Помутніння кришталика - незворотній процес, від якого не можна врятуватися ні дієтою, ні масажем чи народними засобами. Часто хворі не володіють достатньою інформацією про хворобу і тривало застосовують різні краплі, але ефекту від такого лікування немає.

Як відбувається операція з видалення катаракти?

У нашій клініці, ми використовуємо самий прогресивний і безпечний метод - факоемульсифікацію катаракти з імплантацією ІОЛ (інтраокулярної лінзи, так називають штучний кришталик). Така 15-ти хвилинна операція здійснюється амбулаторно, під місцевою анестезією. Того ж дня пацієнт повертається додому.

Чи завжди після операції вдається досягти бажаного ефекту?

Звичайно, все залежить від супутніх захворювань ока та організму. Методика операції повністю стандартизована і виконується однаково в усіх країнах світу. За даними ВООЗ, факоемульсифікація катаракти займає перше місце з кількості проведених операцій у світ (по частоті проведення) серед всіх оперативних втручань.

Нема більшої радості для лікаря, ніж той момент, коли хворий виходячи з операційної бачить обличчя своїх рідних і може прочитати перші рядочки тексту, а такі моменти ми спостерігаємо щоразу.

Головний лікар-офтальмолог Тетяна Вікторівна Єремеєва

Цукровий діабет. Спростовуємо міфи

Лише доказова медицина

Контактні лінзи – це хороший вибір для дітей?

Чи контактні лінзи безпечні для дітей?

Старіння сітківки

Щоденні черги до кабінетів лікарів-офтальмологів свідчать про те, що все менше людей можуть похвалитися хорошим зором. Більш як 30 відсотків людей піс...